V létě na vodě - v zimě na sněhu

Leden 2007

Hledají se Lyžaři!

27. ledna 2007 v 10:28 | Zevl |  Akce na sněhu
Po loňských (ale už i letošních) zkušenostech s kamarády rádoby lyžaři, kteří se už nemohou dočkat na to až budou moci jet lyžovat , ale vždy jim do toho něco vleze (obvyklá výmluva je např.:nemám teďka peníze, nemám nabroušené lyže, musím se učit a podobně), jsem se rozhodl najít opravdové lyžaře , kteří si opravdu budou ochotni udělat čas na svůj koníček a budou s námi jezdit pravidelně minimálně jednou za 2týdny na víkend a občas i přes týden (když bude v práci volno, nebo např. napadne nový prašan ;-D ).
Jezdíme hlavně na Vrátnou (máme zakoupeny celosezonní skipasy) a to nejraději do lokality Chleb na náš oblíbený freeride kterej milujeme ze všeho nejvíc, ale když nejsou ideální podmínky spokojíme se i s upravenou sjezdovkou na Pasekách nebo na Grůni.
Jsme zatím pouze dva stálí účastníci, zdá se nám škoda plně nevyužít naše velkoprostorové vozy WV Transporter pro 9osob a Ford Galaxy pro 7osob, ale zase nechceme strávit vždy celý týden obtelefonováváním všech těch dychtivých lyžařů, kteří nakonec sedí doma. Proto hledáme spolehlivé osoby kteří jen neslibují, ale i jednají.
Takže ať už jste odkudkoli, vyjíždíme vždy cca 5.30 z Přerova a můžeme vás kdekoli při cestě přibrat. Jediná naše podmínka je příspěvek na spolujízdu a naše dlouhodobější přátelství.
Máte-li tedy zájem ozvěte se prosím na
tel: 608 206 600

Sníh

6. ledna 2007 v 10:51 | Zevl |  Akce na sněhu
Dobrý den,
tak sem se po půlroce opět dostal k aktualizaci. I když ono vlastně není co psát, sníh zatím nenapadl, takže na Vrátné se lyžuje jen na Pasekách na technickém sněhu a to jen na 30cm. Už jsme tam byli na silvestra zkusit "kvalitu" a vyzvednout si skipas který jsem si letos zakoupil na celou sezonu už v listopadu tady u nás v Přerově za celých 5.313,- kaček (6.900,-Sk) v CK Souček přes Ticketportal. Sjezdovka Paseky byla celá komletně pokrytá souvislou vrstvou sněhu, a teplota se pohybovala těsně na bodu mrazu, tudíž na tu bídu celkem skvělé podmínky k lyžování. Jedinou pihou na kráse byla neobvykle dlouhá čekací doba na sedačku cca 15-30min. Ještě bych vytkl jednu drobnou ale pro mne docela podstatnou vadu, v polovině sjezdovky těsně před rozdvojením sjezdovky při zasněžování pravděpodobně zapomněli zasněžovat či co, protože sjezdovka tam byla zůžena ohradníkem a za ním toho sněhu moc nebylo, takže v tomto místě byl největší pohyb lyžařů a samozřejmě někteří inteligentní jedinci zastavili uprostřed a klábosili.Proto se tímto místem dalo projíždět jen s největší opatrností. Tentokrát jsem vyfotil snad jen jednu fotku, jakmile ji upravím tak ji sem hned střihnu.
Ve čtvrtek v noci a v pátek5.1. konečně padal sníh a pokryl nám 15centimetry svahy na Chlebu a na Grůni tak teď tam je cca 20cm , ale na lyžování je to stále málo, na Grůni je potřeba alespoň 30cm a na Chlebu 50cm , snad by nám mohli alespoň v brzké době pustit konečně zrekonstuovanou kotvu Doppelmayr na Oštiepkové muldě, která čeká na kolaudaci. To by bylo konečně něco k lepšímu zážitku než jeden den na přeplněných Pasekách. Chtěli bychom jet na Vrátnou tuto neděli 7.1. ale momentálně na Pasekách prší.
!!! ó bože, co nám to provádíš přírodo !!!