V létě na vodě - v zimě na sněhu

Říjen 2009

Freeride sezóna v Rakousku

1. října 2009 v 16:12 | Zevl |  Akce na sněhu

V sezóně 2008-2009 jsme se pro nedostatek sněhu rozhodli zavrhnout Slovenské hory a zvolili jsme Rakouské alpy. Po dlouhém rozhodování jaký zvolit skipas jsme se nakonec rozhodli pro Salzburger Super Ski Card v předprodeji do konce listopadu za 497€, platný pro 23 skiregionů rakouska včetně několika ledovců.
Časem se ukázalo že jsme nechybovali a prolyžovali tuto sezonu přibližně 45dnů při deseti tripech vesměs v prašanu včetně listopadového i květnového Mölltalu! Jednoduchým propočtem jsme teď po sezoně užasli že nakonec to Rakousko není zas až tak drahé a jeden den nás vyšel skipas na neuvěřitelných 11€!!
Otestovali jsme nakonec Mölltal, 0bertauern, Mauterndorf, Bad Gastein, Grosarltal, Zell am See Kaprun, Kitzbühel, Saalbach, Dienten , Schladming, Zauchensee, Dachstein West, Weissee.
Terény vhodné pro freeride jsme našli všude aspoň kousek s vyjímkou Weissee, ale i možná tam by se něco málo našlo, kdyby bylo tehdy lepší počasí.


Střediska s nejlepšími terény pro freeride (samozřejmě jen z těch navštívených) bych seřadil takto:
1.Kitzbühel (snad nejlepší ze sezony údolí pod kabinou 3S-bahn)
2.Sport Gastein
3.Bad Gastein
4.Mölltaler Gletscher
5.Mauterndorf
6.Saalbach
7.Obertauern
8.Schladming
9.Zauchensee
10.Dienten
11.Zeel am See
12.Kaprun

Dachstein West nemůžu bohužel objektivně zhodnotit, ten jme moc neotestovali protoze vdubnu uz chybel snih a byla mlha, ale podle prohlidky vypada dobře a možná by se mohl řadit někde na 2-3misto.